PROGRAM ŚPIEWAJACA POLSKA

Ogólnopolski Pro­gram Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska skie­ro­wa­ny jest do dzieci i młodzieży, by przez śpiew mogły ra­do­wać się ży­ciem, do­świad­czać bo­gac­twa mu­zy­ki, czer­pać sa­tys­fak­cję ze wspól­ne­go śpie­wa­nia i otwie­rać się na świat kul­tu­ry. Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych przez sprawowanie opieki finansowej, merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Program jest od początku dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W projekcie uczestniczy ponad 200 chórów. Od 2015 roku, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program został włączony do projektu Akademia Chóralna, prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki. Melodyjki uczestniczą w projekcie od początku, czyli od 2006 roku. W tym czasie chór zdobywał Złote, Srebrne i Brązowe Pasma.