WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Utworzono dnia 26.02.2023

Warsztaty profilaktyczne

Jak co roku dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w naszej szkole gościliśmy specjalistę, który przeprowadził warsztaty profilaktyczne z naszymi uczniami.

Uczniowie klasy 4 uczestniczyli w warsztatach poświęconym ważnej emocji – złości. Uczniowie dowiedzieli się jak działa złość na ich mózg i ciało. Poznali odpowiedź na pytanie dlaczego tak trudno jest opanować złość. W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat dobrych praktyk rozładowania złości.

Uczniowie coraz częściej sięgają po e-papierosy oraz napoje energetyczne. Bagatelizują możliwe konsekwencje korzystania z nich. Przyczyną błędnych przekonań jest ukryta reklama, promowanie przez nastoletnich youtob’erów oraz ciekawość nastolatka. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy 6 pokazały prawdziwe oblicze tych substancji oraz uczyły sposobów obrony swoich postanowień wobec nacisku grupy rówieśniczej i innych osób.

Dla uczniów klasy 5 wybrany został Program Debata poświęcony tematyce alkoholu. Podczas spotkania uczniowie pracowali nad swoimi przekonaniami na temat picia oraz obalali wszelkie mity związane z alkoholem. Celem programu jest wzmacnianie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.

Warsztaty przeprowadzone były metodami aktywizującymi uczniów. W czasie zajęć panowała przyjazna atmosfera, sprzyjająca otwartości uczniów i swobodnej wypowiedzi.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji. Z zajęć
wychodzili z pozytywnymi wrażeniami dopytując o termin kolejnego spotkania.